15.01.2022

BEZPIECZEŃSTWO PRODUKTÓW FLEXA

By bezpiecznie urządzić pokój dla dziecka…

Żyjemy w czasach, w których urządzenie mieszkania i wyposażenie go od a do z w potrzebne sprzęty tak naprawdę nie stanowi problemu. Czy jednak tak jest naprawdę?

Weźmy za przykład meble dziecięce. Na rynku mamy ich ogromny wybór, wybór który wręcz przyprawia o zawrót głowy potencjalnego klienta, w tym przypadku rodzica, chcącego wyposażyć pokój dziecka w meble dla dzieci, które nie tylko będą stanowiły ozdobę pokoju dla chłopca czy dziewczynki, ale i co najważniejsze będą bezpieczne… Bezpieczne? Tak drogi rodzicu – bezpieczne. To słowo zbyt rzadko pojawia się w naszej głowie podczas zakupu mebli dla dzieci – a to duży błąd.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, iż ładnie wyglądający mebel to zdecydowanie nie wszystko. Kupując meble dla dziecka trzeba wiedzieć jakie pytania należy zadać sprzedającemu, często też we własnym zakresie poszukać informacji o producencie, poczytać opinie – ogólnie postarać się o to, by skupiając się na pozór na niewidocznych detalach, zapewnić nie tylko spokojny sen swojemu dziecku, ale i sobie…

Dlaczego Meble dla dzieci Flexa?

FLEXA to producent, który od samego początku powstania firmy blisko 50 lat temu wytwarza jedynie meble dla dzieci, który obrał jedną ścieżkę, którą świadomie podąża, zapewniając dzieciom radość z użytkowania a rodzicom spokój o to, że nic złego zdarzyć się nie może ich dzieciom w trakcie zabaw w dziecięcym pokoju.

FLEXA wykorzystuje materiały najwyższej jakości, właściwości chemiczne  użytych do produkcji mebli materiałów takich jak drewno, płyta MDF czy powłoki lakiernicze często przewyższają przyjęte normy, cyt:

 „W produktach FLEXA jest mniej formaldehydu, niż w progu ustalonym przez WHO jako bezpieczne (0.1mgformaldehydu/m3w zamkniętym pomieszczeniu) . Meble FLEXA z drewna emitują mniej niż 0.01mg/m3a FLEXA MDF mniej niż 0,008mg/m3. Nie ma lepszej gwarancji na zdrowe otoczenie dla Twojego dziecka.” mówi Jens Gammelby, CEO FLEXA Estoni.

MDF pozyskiwany jest z europejskich fabryk, które przestrzegają najsurowszych certyfikatów emisyjności i posiadają certyfikat niskiej emisyjności CARB II.

bezpieczeństwoWszystkie łóżka z wysokością spania powyżej 60 cm są testowane pod względem zgodności z DIN EN747, która jest najbardziej wymagającą w świecie normą opracowaną przez Europejską Komisję do spraw Standaryzacji (CEN). Testowane są pod względem bezpieczeństwa oraz certyfikowane w tym zakresie przez TÜV SÜD.

bezpieczeństwoFormalne wymagania normy EN747 obejmuje zarówno stabilność jak i wytrzymałość materiału, wielkość otworów, zaokrąglenia oraz raport chemicznego składu użytych do produkcji klejów, lakierów i wszelkich substancji chemicznych.

Materace FLEXA oraz większość tekstyliów posiadają certyfikat OEKO-TEX®, co oznacza, że są wolne od niepożądanych i szkodliwych substancji.

Produkty FLEXA spełniają również normy obowiązujące w krajach pozaunijnych, min specyficzne normy chińskie lub brytyjskie.

Zakłady produkcyjne FLEXA w Estonii posiadają certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001, co wskazuje na ściśle określone i ustrukturyzowane podejście zarządcze do zagadnień środowiskowych.

Wywiązywanie się ze wszystkich ww norm, a także cały proces produkcji z dbałością o każdy możliwy detal przy jednoczesnym ogromnym poszanowaniu dla środowiska i dbałości o odnawialność surowców, ma wpływ na szerokie pojęcie słowa „bezpieczeństwo” i daje FLEXA możliwość sprzedaży mebli dziecięcych na całym świecie.

Pamiętajmy zatem, niech nie tylko wygląd czy cena będzie motorem napędowym przy zakupie mebli dla dzieci zwracajmy uwagę również na  bezpieczeństwo, zarówno to bezpośrednie jak i to, jakie niesie kupowany przez nas produkt dla przyszłych pokoleń.

Więcej o zasadach bezpieczeństwa produktów FLEXA czytaj tutaj   

A tak na marginesie… czy można coś zarzucić wyglądowi mebli FLEXA? A ich funkcjonalności…? Ale na ten temat napiszęmy następnym razem…

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone

Designed by Trol Intermedia