07.02.2022

FLEXA INSIGHT: Korzyści z zabawy instrumentami muzycznymi

Prawdopodobnie słyszałeś, że dobrze jest wystawiać swoje dziecko na muzykę. Ale czy słyszałeś, co się dzieje, gdy twoje dziecko jest tym, które gra muzykę? Pozwalanie maluchowi bawić się zabawkami muzycznymi, takimi jak bębny, marakasy, flety lub ksylofony, jest cenne dla rozwoju dziecka na tak wielu poziomach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego.

Ekspert ds. rozwoju dziecka

Jørn Martin Steenhold

 muzyczne zabawki

Najważniejsze punkty:  

 • Zabawki muzyczne pomagają rozwijać ciało i umysł dziecka.  cymbałki
 • Zabawa zabawkami muzycznymi:
  • Uczy cierpliwości i wytrwałości.
  • Rozwija umiejętności społeczne.
  • Pobudza wyobraźnię i kreatywność.
  • Wspiera umiejętności językowe.
  • Poprawia umiejętności motoryczne dużej i małej
 • Daj dziecku dar cieszenia się muzyką, po prostu działając jako wzór do naśladowania i ciesząc się wszystkimi rodzajami muzyki.

Zabawki muzyczne rozwijają zarówno ciało, jak i umysł

Nie wszyscy możemy być Mozartem od pierwszego dnia. Dlatego staraj się nie skupiać na fałszywych dźwiękach, które wydobywają się z fletu Twojego dziecka, a zamiast tego ciesz się wszystkimi wspaniałymi rzeczami, które Twój maluch nauczy się grając na instrumencie muzycznym. Zabawki muzyczne pomogą Tobie:  

 1. Nauczyć swoje dziecko cierpliwości i wytrwałości. 
muzyczne zabawki

Nauka opanowania gry na instrumencie muzycznym wymaga dużo cierpliwości – a także wytrwałości (zwłaszcza jeśli sprawy nie układają się tak, jak zaplanowałeś). Dodatkowo daje dziecku poczucie spełnienia, gdy pewnego dnia cała ciężka praca się opłaca. 

 1. Zbudować umiejętności społeczne swojego dziecka. 

Duński ekspert ds. rozwoju dzieci, Jørn Martin Steenhold, odkrył, że dzieci budują więzi emocjonalne i umiejętności społeczne, gdy wspólnie grają. Bycie częścią zespołu muzycznego po prostu uczy dziecko okazywania szacunku i szacunku dla innych.

 1.  Pobudzić wyobraźnię i kreatywność Twojego dziecka.

Dla dzieci muzyka jest ujściem wszystkich fantastycznych myśli i pomysłów, które mogą być trudne do wyartykułowania. Wszystko zależy od wyobraźni, mówi Jørn Martin Steenhold. Spróbuj pozwolić dziecku tańczyć w różnych rytmach – jeden rytm może inspirować do galopu jak koń, inny delikatnie wirować jak płatek śniegu.  

 1. Wspieraj umiejętności językowe swojego dziecka.

Poznanie rytmów, klawiszy i kompozycji pomoże dziecku zrozumieć zasady komunikacji werbalnej. Dzięki muzyce Twój maluch uczy się czasu, intonacji i wysokości głosu. Spróbuj poeksperymentować ze swoim głosem – śpiewając niskim głosem, śpiewając wysokim głosem lub szeptem – i użyj ksylofonu do wizualizacji niskich i wysokich dźwięków. 

 1. Popraw zdolności motoryczne Twojego dziecka..

Pomyśl tylko: ile koordynacji wymaga granie na instrumencie podczas poruszania się w rytmie. Małe ruchy, takie jak stukanie prawymi palcami w flet, wspierają motorykę małą dziecka, podczas gdy większe ruchy, takie jak taniec lub gra na bębnie, wzmacniają motorykę dużą dziecka

Posłuchajmy muzyki!

Dajesz swojemu dziecku nieoceniony dar cieszenia się muzyką, po prostu grając i ciesząc się muzyką. Więc śmiało kiwaj głowę w rytm ulubionej piosenki i niech muzyka będzie radosną i naturalną częścią codziennego życia Twojej rodziny.  

Produkty powiązane:

CYMBAŁKI

MARAKASY, 2 szt


 

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone

Designed by Trol Intermedia