06.02.2022

FLEXA INSIGHT : Korzyści z zabawy w dziecięcej kuchni z akcesoriami

Zabawkowa kuchnia stymuluje wyobraźnię Twojego dziecka poprzez odgrywanie ról i jest idealnym miejscem do przećwiczenia prawdziwych scenariuszy, takich jak przygotowywanie obiadu, zmywanie naczyń lub robienie pysznych deserów dla przyjaciół i rodziny. Czytaj dalej, aby uzyskać porady doświadczonego doradcy rodzinnego, jak odblokować wiele możliwości zabawy tą zabawką.

 

 

Lola Jensen

Doradczyni rodzinna

Specjalistka ds Wyobraźni Umiejętności językowych, Empatii Umiejętności społecznych

Przegląd najważniejszych punktów:  

 • Kuchnia zabaw to świetne miejsce, w którym dzieci mogą naśladować swoją mamę i tatę..
 • Kiedy dzieci naśladują swoich rodziców, jest to ich sposób na przygotowanie się do dorosłości. 
 • Poprzez odgrywanie ról dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, umiejętności społeczne i umiejętności komunikacyjne
 • Możesz uwolnić pełny potencjał kuchni do zabawy Twojego dziecka poprzez:
 •  Umieszczenie go w pobliżu kuchni – patrz, jak maluch kopiuje każdy Twój ruch.
 • Korzystanie z kuchni zabaw w czasie zabawy – spróbuj zamówić pyszny (wymyślony) deser.
 • Dodawanie dobrze dobranych akcesoriów, takich jak zabawki lub dekoracje, aby rozpocząć nowe gry

Świetne miejsce do naśladowania mamy i taty

kuchnia FLEXA

Najpierw spójrzmy, dlaczego tak dobrym pomysłem jest podarowanie dziecku miniaturowej kuchni do zabawy. Duńska doradczyni rodzinna, Lola Jensen, dzieli się fascynującymi spostrzeżeniami: 

“Kuchnia zabaw to po prostu najlepsze miejsce do kopiowania mamy i taty. Kiedyś, kiedy rodzice pracowali bliżej domu, maluchy mogły z łatwością podążać ich śladami. Dzisiaj dzieci widzą, jak ich rodzice pracują głównie przy pracach domowych, a ponieważ przygotowywanie obiadów odbywa się codziennie, naśladowanie przez małe dzieci jest naturalną rzeczą” – mówi Lola Jensen

„Kiedy dzieci naśladują swoich rodziców, tak naprawdę to ich sposób na przygotowanie się do dorosłości. W kuchni zabaw mogą udawać dorosłych, zachowując się jak dorośli i wypowiadając słowa dorosłego. Poprzez odgrywanie ról rozwijają nie tylko swoją wyobraźnię, ale z pewnością także umiejętności społeczne i komunikacyjne” – kontynuuje Lola Jensen.

Doradczyni rodzinna ma kilka wskazówek, jak uwolnić pełny potencjał kuchni dziecięcej: 

 •  #1: Ustaw ją w pobliżu kuchni prawdziwej 
  • Jeśli kuchnia z zabawkami Twojego dziecka znajduje się w jego sypialni, zacznij od przeniesienia jej do jadalni lub, jeszcze lepiej, do kuchni. W ten sposób ułatwiasz małemu kucharzowi obserwowanie każdego twojego ruchu i bezpośrednie kopiowanie i wklejanie rzeczywistych prac kuchennych, gdy odgrywa rolę we własnej kuchni. 
  kuchnia FLEXA
 •  #2:  Korzystaj z Kuchni w czasie na zabawę
  • Zwłaszcza w przypadku małych dzieci nie można oczekiwać, że będą zaabsorbowane zabawą w kuchnię podczas przygotowywania obiadu. Chcą być tam, gdzie Ty, najlepiej na ramieniu lub bezpośrednio obok Ciebie na blacie kuchennym. Ale kiedy skończysz obiad, możesz oglądać, jak naśladują to, co zrobiłeś lub powiedziałeś, gdy byliście razem w kuchni. Zachęć dziecko do zabawy, zamawiając pyszny (wyimaginowany) deser lub „wspólnie zmywając naczynia”.        
 • #3:  Accessories Dodaj dobrze dobrane akcesoria
  • Dzięki kolorowym owocom, warzywom, ciastom i tym podobnym gra w udawanie Twojego dziecka naprawdę ożywa, a słownictwo Twojego dziecka poszerza się o słowa takie jak „ogórek”, „papryka”, „truskawki” i wiele innych. Dodaj dekoracje urodzinowe i udawaj, że są urodziny Teddy'ego. Nagle bierzesz udział w udanej imprezie, śpiewasz, klaszczesz w dłonie i wymieniasz prezenty z maluchem. Kto jest gotowy na kawałek tortu urodzinowego?       

 Produkty powiązane

KUCHENKA FLEXA

GARNKI

ZESTAW RYBY i MIESO


Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone

Designed by Trol Intermedia