13.09.2017

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Pokój dla rodzeństwa zawsze jest wyzwaniem dla rodziców. Zwykle musi to byc pokój dla dwóch dziewczynek czy dwóch chłopców, ale często zdarza się pokój dla chłopca i dziewczynki, najczęściej z różnicą wieku i różnymi wymaganiami.
Konieczne zatem jest znalezienie rozwiązań aby dla każdego z rodzeństwa zapewnić wygodne łóżko dziecięce lub młodzieżowe, biurko dla dzieci oraz szafy i regały na zabawki.
Oto nasze propozycje:

1. Podział pokoju kolorami i strefami - dla chłopca  i dla dziewczynki. Każde dziecko ma możlowość nadać swojej części odrębny charakter i pokazać swoją osobowość i zainteresowania. Dla najmłodszych dzieci najlepsze niskie łóżka, mogą być z poręczami. Na zdjeciach mamy łożka drewniane z kolorowymi wstawkami. Poniżej kolorowe łóżka niskie z kolekcji PLAY.lozko niskie pokoj dla dziecilozko niskie pokoj dla dzieci

2. Gdy różnica wieku nie jest duża a pokój mały idealnym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe dla dwójki dzieci, z szufladami lub  bez szuflad, łożko drewniane lub z mdf. Takie łóżko to nie tylko mebel, ale inspiracja do zabawy i wspólnego spędzania czasu. Zobacz produkty z kolekcji FLEXA WHITE MDF tutaj

lozko dzieciece dla rodzenstwa z szufladami drewniane piratlozko dla rodzenstwa pietrowe mdf

3. Łóżko narożne, zmontowane w L lub z przesunięciem jest opcją, gdy chcemy aby górne łóżko było jak najniżej - tutaj wysokosć 143 cm od ziemi do nogi. Łóżko niskie na dole może mieć poręcz zabezpieczającą, można też wstawić szuflady na pościele. Łóżko drewniane, bielone sprawdź tutaj

lozko dzieciece narozne montowane w L drewnianelozko dzieciece drewniane pietrowe z przesunieciem

4. Jeżeli pokój jest bardzo mały, a mamy rodzeństwo uczniów, dobrym rozwiązaniem jest zakup dwóch wysokich łóżek z biurkiem pod spodem. Przestrzeń pod biurkiem można zaaranżować tak, aby oprócz biurka, zmieścić komody, regały. Należy jednak bardzo dobrze doświetlić przestrzeń do pracy, łóżko z biurkiem może stać  przy oknie, wtedy bedzie dostęp światła dziennego.

lozko dzieciece z biurkiem mdflozko dzieciece z biurkiem drewniane

5. Łóżko wysokie może mieć również sofę rozkładaną do wykorzystania przez rodzeństwo lub jako spanie gościnne.

lozko wysokie sofa rozkladana drewniane

6. Gdy dzieci są starsze, częśto nie chcą juz wspinać się wysoko - wtedy łatwo można nasze łóżka przebudować i zrobić z nich łożka niskie z wysuwanymi łóżkami z szufladami lub bez.

lozko dzieciece wysuwane mdflozko wysuwane z szufladami drewniane

Zawsze dobrze, gdy meble dla dzieci podążają za rozwojem dziecka i towarzyszą mu w kolejnych etapach życia. Meble dla dzieci FLEXA takie są. Zapraszamy do salonów i sklepu interenetowego.

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone

Designed by Trol Intermedia