Po pierwsze prawidłowa postawa: Stopy oparte na podłodze, odcinek lędźwiowy i środkowy pleców wsparty wyprofilowanym oparciem, siedzisko elastyczne, dopasowujące się do swobodnej postawy przybieranej przez siedzącego nastolatka.

Krzesło Ray duńskiej firmy Labofa zachęca do siedzenia dynamicznego, daje dziecku możliwość zmiany pozycji dzięki elastycznemu siedzisku przy jednoczesnym dobrym podparciu pleców.

Po drugie: estetyka i design

Krzesło Ray jest dostęne w 5 kolorach (czarny, pomarańczowy, szary, niebieski i czerwony) dzięki czemu możesz je dobrać do swoich potrzeb. Jest opracowany przez specjalistów

Labofa Ray

Po trzecie : ergonomia

Meble Ray zostały zaprojektowane na podstawie pracy doktorskiej o ergonomicznych meblach dla szkół napisanej przez Simon Dennehy z National College of Art & Design w Dublinie. Nowa filozofia tworzenia mebli do szkół i uczelni to minimalizowanie statycznej postawy na rzecz zwiększenia dynamiki i aktywnego uczenia się. Stąd elastyczne siedzisko i doskonałe wyprofilowanie oparcia.

Ciekawostką jest, iż przed rozpoczęciem produkcji tych krzesełek prototypy byłu testowane w irlandzkich szkołach, gdzie nagrano setki godzin filmów, ilustrujących postawy i sposób siedzenia młodych ludzi. Przeprowadzono również badania porównujące krzesła Ray z tradycyjnymi twardymmi krzesłami,  efektem cego było stwierdzenie, iz otwarta i bardziej dynamiczna postawa siedząca jest zdrowsza i zmniejsza ryzyko przyszłych wad postawy.

Po czwarte: funkcjonalność

Oparcie krzesła Ray posiada haczyk na torbę lub plecak, kółka są gumowane, zatem łągodne dla podłóg.

The RAY chair

Normalnie krzesło Ray oferowane jest wyłącznie instytucjom publicznym takim jak prywatne uczelnie czy akademie. Teraz jednak masz okazję nabyc krzesło Ray w sklepie FLEXA.Poczytaj więcej o krześle Ray na stronę  Labofa.