06.03.2018

Białe meble dla dzieci

Urządzenie dziecięcego pokoju to z jednej strony wielka frajda, z drugiej – niemałe wyzwanie. Dlaczego? Bo trzeba pogodzić własne potrzeby estetyczne z potrzebami dzieci, którym dopiero kształtuje się gust i towarzyszą temu częste zmiany dotyczące choćby ulubionego koloru.

Jeszcze wczoraj córka marzyła o różowych meblach, a dziś budzi się z pragnieniem, by kupić niebieskie? Jest na to rada! Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem, bo godzącym potrzeby dzieci i ich rodziców, jest zakup białych mebli do pokoju dziecięcego. Biel jest neutralna – pasują do niej każdego koloru dodatki, zarówno ciepłe, jak i zimne odcienie. Poza tym dodaje wnętrzu lekkości i optycznie powiększa pomieszczenie. Ten ostatni argument jest nie do przecenienia, szczególnie gdy pokój naszej pociechy ma niewielką powierzchnię. Co ważne, w otoczeniu białych mebli dziecięcych zarówno kilkulatki, jak i nastolatki będą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Wyjaśnia to teoria o psychologicznym i energetycznym znaczeniu barw, według której biały ma działanie kojące, odbija negatywne emocje, dodaje optymizmu i poprawia samopoczucie. Biel świetnie sprawdzi się także przy sprzątaniu, gdyż, wbrew pozorom, łatwiej utrzymać w czystości meble dziecięce białe niż kolorowe.

Białe meble w pokoju dziecięcym
Meble dziecięce w kolorze białym nie muszą być nudne
Białe meble dziecięce z kolorowymi dodatkami

Wspólna praca i zabawa

Urządzanie dziecięcego pokoju może być fajnym, integrującym dzieci i rodziców, wspólnie spędzonym czasem. Możemy umówić się, że wraz z zakupem białych mebli dziecięcych pole do wyboru dodatków oddajemy najmłodszym. Dzieci uwielbiają urządzać własną przestrzeń! Dekorują ją najczęściej tym, czym aktualnie się interesują. W pokoju, gdzie królują białe meble dla chłopca, mogą więc pojawić się gadżety związane z hitowymi produkcjami filmowymi, figurki zwierząt i robotów, plakaty z najbardziej topowymi gwiazdami sportu czy muzyki. Nie ingerujmy zbyt mocno, nawet gdy skóra nam cierpnie na widok kolejnego stwora o dziwnych kształtach, który stoi na centralnej półce w pokoju syna. Za kilka miesięcy albo nawet kilka tygodni z pewnością zmienią się mu zainteresowania. Pytanie tylko – czy nowe będą bardziej zbliżone naszym gustom…?

W pokoju dziewczynki

Białe meble dla dziewczynek mogą z kolei zapełnić się zupełnie innymi dodatkami niż w przypadku chłopców. Ale też nie mamy gwarancji, że zaspokoją one naszą własną potrzebę estetyki. Na półkach białych mebli dla dziewczynki nie zawsze stoją przecież lalki i dziewczęce gadżety w pastelowych kolorach. Dla prawidłowego rozwoju dziecka niezwykle ważna jest jednak możliwość podejmowania samodzielnych decyzji. Zgodnie z tym, dajmy mu pole do działania. I interweniujmy tylko wtedy, gdy to naprawdę niezbędne.

Na dłużej niż kilka lat

Przed zakupem mebli do dziecięcego pokoju upewnijmy się, że są one bezpieczne, funkcjonalne i wytrzymałe. Jeśli chcemy, by meble białe dla dziewczynki lub chłopca służyły dziecku dłużej niż przez kilka sezonów, pomyślmy o meblach modułowych, czyli takich, które można dowolnie zestawiać i przestawiać. Oznacza to, że zarówno dostawimy do nich kolejne części, jak i zrezygnujemy z tych, z których dziecko już wyrosło, bez uszczerbku dla pozostałych elementów wyposażenia. Meble modułowe (konfigurowane) dostosowują się do potrzeb użytkownika, a w przypadku dzieci – można śmiało powiedzieć, że rosną razem z nimi.

Białe meble dla chłopca
Białe meble dla dziewczynki
Modne, białe meble dla nastolatków
Białe łóźko dla chłopca

Poniżej lista mebli ze zdjęć
Białe Łóżka z mdf
Białe łóżko rosnące dla dzieci Junior (140-190 cm)
Białe łóżko dziecięce z poręczami zabezpieczającymi
Białe łóżko dziecięce z poręczami zabezpieczającymi i szufladami
Łóżko dziecięce z poręczami i szufladami
Łóżko dziecięce podwójne z poręczami
Łóżko dziecięce podwójne z szufladami Trundle

Białe łóżka piętrowe
Białe łóżko dziecięce podwójne z drabinką
Łóżko piętrowe MAXI z prostą drabinką

Wysokie łóżka
Pełnowymiarowe łóżko dziecięce pojedyncze wysokie z prostą drabinką
Łóżko dziecięce pojedyncze z sofą
Białe łóżko dla przedszkolaka z drabinką
Białe łóżko dla przedszkolaka ze zjeżdżalnią i pochyłą drabinką

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone

Designed by Trol Intermedia